Doc. MUDr. Alžběta Holibková, CSc.
alzbeta.holibkova(at)upol.cz
Ústav normální anatomie
Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
Hněvotínská 3
Olomouc
Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
fax: +420
adresa: Hněvotínská 3

Videoatlas anatomie

Milí studenti, vážení kolegové,
dovoluji si Vám předložit Videoatlas anatomie. Scénář jednotlivých kapitol jsem koncipovala pro snazší pochopení některých náročnějších krajin lidského těla za přispění rad klinických odborníků. Kapitoly vznikaly, až na klinické sekvence, přímo na pitevně Ústavu normální anatomie LF UP v Olomouci za asistence mých milých spolupracovníků, kteří jsou uvedeni v příslušných částech Videoatlasu. Tímto jim a všem participujícím velmi za spolupráci děkuji.
Technické zpracování bylo zajištěno pod odborným vedením pana Dr. Z. Zukala a již zesnulé paní Dr. H. Pilátové, bývalých vedoucích AVC UP v Olomouci, kterým patří také můj velký dík.
Za digitalizaci díla a jeho přípravu ke zveřejnění na výukovém portálu Mefanet děkuji především paní Mgr. J. Potomkové, Ph.D. a panu T. Kopečnému, DiS.
Milí kolegové, chci věřit, že tato dlouholetá práce přispěje alespoň k částečnému pochopení prezentovaných krajin a hlavně k uvědomění si významu anatomie pro Vaše další studium i budoucí klinickou praxi. K tomu Vám přeji hodně úspěchů.

Doc. MUDr. Alžběta Holibková, CSc.
Olomouc, duben 2012

html Videoatlas anatomie Přejít - Videoatlas anatomieOtevřít v novém okně - Videoatlas anatomie 24.10.2018 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: anatomie, výukové video

Obor:

PhDr. Eva S. Lesenková, Ph.D.
Odbor knihovnicko-informačních služeb a komunikace (OS), Národní lékařská knihovna
e-mail: eva.lesenkova(at)nlk.cz

MUDr. Jitka Feberová, Ph.D.
Ústav výpočetní techniky, Univerzita Karlova v Praze
telefon: +420 224491 231
e-mail: jitka.feberova(at)ruk.cuni.cz

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 11
rating
uživatelské hodnocení

autor: Alžběta Holibková | pracoviště: Ústav normální anatomie | publikováno: 26.4.2012 | poslední úpravy: 24.10.2018
citace: Holibková Alžběta: Videoatlas anatomie. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 26.4.2012, poslední aktualizace 24.10.2018 [cit. 2018-11-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=70>. ISSN 1804-5936.