Hrudní chirurgie

Na diagnostice a léčbě chirurgických onemocnění se dnes podílí více odborností. Chirurgií prsní žlázy se zabývají všeobecní chirurgové (viz kapitola Diagnostika a léčba onemocnění prsu v bloku Základní výkony ve všeobecné chirurgii). Vrozené deformace hrudníku řeší dětští chirurgové, zatímco problematika srdce a velkých cév spadá do péče kardiochirurgů. Pracovní náplní hrudní chirurgie jsou u nás v dnešním pojetí chirurgická onemocnění plic, mediastina, hrudní stěny jícnu. Problematika onemocnění jícnu je zpracována v samostatné publikaci.

html Hrudní chirurgie Přejít - Hrudní chirurgieOtevřít v novém okně - Hrudní chirurgie 20.10.2012 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: chirurgie, hrudní chirurgie, učebnice

Probíhá recenzní řízení

autor: Miloslav Duda, Jiří Klein, Hana Podešvová | pracoviště: 2. chirurgická klinika - cévně transplantační | publikováno: 20.10.2012 | poslední úpravy: 20.10.2012
citace: Duda Miloslav, Jiří Klein, Hana Podešvová: Hrudní chirurgie. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 20.10.2012, poslední aktualizace 20.10.2012 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=73>. ISSN 1804-5936.