Doc. MUDr. Ján Praško, CSc.Klinika psychiatrie
fax: +420
adresa: I. P. Pavlova 6

Psychoterapie

Podklady pro studium psychoterapie, která zahrnuje různé metody léčby pomocí psychologických prostředků. Uplatňuje se ve všech oborech medicíny, nejen v psychiatrii, kde se ovšem používá nejsystematičtěji a u řady poruch může být léčbou volby.

Existuje asi 440 psychoterapeutických škol. Jednotlivé techniky i přístupy těchto škol se někdy značně liší, nicméně ve všech jsou obsaženy některé základní aspekty, zejména: psychoterapeutický vztah, prostředí psychoterapie, racionální výklad - výkladový rámec, zpracování emocí, konfrontace s vlastními problémy, metodický postup.

pdf Psychoterapie Stáhnout - PsychoterapieOtevřít v novém okně - Psychoterapie 5.12.2009 3.85 MB kdokoli Creative Commons License
pdf Test-Psychoterapie Stáhnout - Test-PsychoterapieOtevřít v novém okně - Test-Psychoterapie 5.12.2009 110.48 KB registrovaný uživatel Creative Commons License

Klíčová slova: Psychoterapie, Léčba, Psychoterapeutické školy

Doc. MUDr. Marie Nakládalová, PhD.
Klinika pracovního lékařství, Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
e-mail: marie.nakladalova(at)fnol.cz

PhDr. Eva S. Lesenková, Ph.D.
Odbor knihovnicko-informačních služeb a komunikace (OS), Národní lékařská knihovna
e-mail: eva.lesenkova(at)nlk.cz

autor: Ján Praško | pracoviště: Klinika psychiatrie | publikováno: 5.12.2009 | poslední úpravy: 10.11.2012
citace: Praško Ján: Psychoterapie. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 5.12.2009, poslední aktualizace 10.11.2012 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=45>. ISSN 1804-5936.