MUDr. Barbora LudíkováDětská klinika
fax: +420
adresa: I.P. Pavlova 6

Pediatrické kazuistiky - PEDKAZ

Projekt CZ.1.07/2.2.00/15.0305 „Inovace povinného studijního předmětu pediatrie a vytvoření multimediálního textu pro praktickou výuku - Multimediální text pediatrie“

Webová stránka projektu s přístupem do kazuistik
Přihlášení uživatele: kontaktujte vedoucí projektu
MUDr. Barbora Ludíková
email: ludikova.b83@gmail.com
tel.: +420 605 250 138

Cílem projektu „Inovace povinného studijního předmětu pediatrie a vytvoření multimediálního textu pro praktickou výuku“je modernizace, zvýšení kvality a rozvoj vysokoškolské přípravy studentů Univerzity Palackého v Olomouci - Lékařské fakulty a Fakulty zdravotnických věd. Snahou je inovace stávajícího systému přípravy studentů vedoucí k větší informovanosti, flexibilitě a samostatnému rozhodování, které jsou nezbytné pro zvýšení jejich erudice a kvalifikace jako potřebné předpoklady zvýšení konkurenceschopnosti na trhu práce i lepší péče o dětské pacienty.

Inovace studijního předmětu pediatrie, spočívá ve vytvoření zatím chybějící multimediální studijní opory (interaktivní, audiovizuální), rozšíření a změně náplně praktické výuky s přímým zapojením dětského pacienta do výuky, v možnosti efektivnější samostatné přípravy studenta pomocí webového rozhraní a hypertextových odkazů na recentní publikace v renomovaných časopisech, doplnění zkoušky a státní zkoušky o případové studie.

Po přihlášení na portálu http://www.pedkaz.cz, hesla: student/student má uživatel možnost nejenom otestovat své znalosti, ale také program vyhodnotí - podle přednastaveného zadání od řešitelů - chyby ve vyhodnocování a upozorní testovaného na nedostatky, které jsou i odůvodněny a vysvětleny. Součástí každé případové studie je i část teoretická, kde testovaný získá další informace o onemocnění a může tak dále rozšiřovat své vědomosti.

pdf Virtuální dětská klinika a PEDKAZ Stáhnout - Virtuální dětská klinika a PEDKAZOtevřít v novém okně - Virtuální dětská klinika a PEDKAZ 22.11.2013 944.17 KB kdokoli Creative Commons License
html Přístup do portálu PEDKAZ Přejít - Přístup do portálu PEDKAZOtevřít v novém okně - Přístup do portálu PEDKAZ 22.11.2013 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: interaktivní kazuistika, pediatrie

Doc. MUDr. Dagmar Pospíšilová, Ph.D.
Dětská klinika, Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
telefon: 420588444403
e-mail: dagmar.pospisilova(at)fnol.cz

Prof. MUDr. František Kopřiva, Ph.D.
Dětská klinika, Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
telefon: 420588444403
e-mail: frantisek.kopriva(at)fnol.cz

autor: Barbora Ludíková, Vladimír Mihál, Jan Potěšil | pracoviště: Dětská klinika | publikováno: 22.11.2013 | poslední úpravy: 30.5.2014
citace: Ludíková Barbora, Vladimír Mihál, Jan Potěšil: Pediatrické kazuistiky - PEDKAZ. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 22.11.2013, poslední aktualizace 30.5.2014 [cit. 2017-07-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=80>. ISSN 1804-5936.