Akutní appendicitis - stále aktuální problém

Studentské zpracování dvou klinických případů akutní dětské appendicitis na Dětské klinice LF UP a FN Olomouc. Cílem práce je upozornit na význam časné diagnózy při atypickém průběhu onemocnění. Diskuze byla připravena na základě kritické analýzy dvou zahraničních studií.

Anamnéza:

Zobrazovací metody:

Diagnóza:

Diferenciální diagnóza:

Laboratorní výsledky:

Histologie:

Terapie:

Diskuze/komentář:

VlozteText

autor: Eva Šulcová, Jiřina Zapletalová, Jarmila Potomková | pracoviště: Dětská klinika | publikováno: 31.1.2009 | poslední úpravy: 10.11.2012
citace: Šulcová Eva, Jiřina Zapletalová, Jarmila Potomková: Akutní appendicitis - stále aktuální problém. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 31.1.2009, poslední aktualizace 10.11.2012 [cit. 2017-05-30] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=66>. ISSN 1804-5936.