Antibiotická léčba

Praktický manuál pro studenty i lékaře zaměřený na správné postupy při volbě iniciální antibiotické (ATB) léčby. Struktura manuálu obsahuje jednotlivé diagnózy (pneumonie, sepse, pankreatitidy, mozkové abscesy, meningitidy, intraabdominální infekce, infekce žlučových cest, infekce močových cest, infekce krevního řečiště, febrilní neutropenie a endokarditidy) z hlediska etiologie patogenů a jejich izolace s doporučením iniciální ATB léčby. Speciální kapitoly jsou věnovány antimikrobní profylaxi, sekvenční antibiotické léčbě a antimykotikům.

html Antibiotická léčba Přejít - Antibiotická léčbaOtevřít v novém okně - Antibiotická léčba 12.11.2008 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Antibiotika, Antibiotická léčba, Etiologie patogenů, Antimikrobní profylaxe, Antimykotika

autor: Milan Kolář | pracoviště: Ústav mikrobiologie | publikováno: 20.11.2007 | poslední úpravy: 10.11.2012
citace: Kolář Milan: Antibiotická léčba. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 20.11.2007, poslední aktualizace 10.11.2012 [cit. 2017-06-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=6>. ISSN 1804-5936.