Prof. MUDr. Vladimír Mihál, CSc.
vladimir.mihal(at)fnol.cz
Dětská klinika
Lékařská fakulta
fax: +420 588442505
adresa: I.P. Pavlova 6

Zkušební testy z pediatrie

Studenti mají k dispozici na webovém rozhraní soubor ca. 2500 otázek z propedeutiky a všech specializací v rámci předmětu dětské lékařství. Zkušební test obsahuje vždy originální sadu 30 otázek, proporcionálně namíchaných. Po každém dalším spuštění se kombinace otázek a správnost odpovědí automaticky vygeneruje znova. Zkušební test je založen na metodě „multiple choice“, kdy student vybírá ze 4 možných odpovědí. Správná může být 1 nebo všechny čtyři. Časový limit pro splnění testu je 20 minut. Silnou stránkou testu je, že student může test několikrát opakovat, ale v důsledku generovaných změn složení odpovědí na danou otázku vede ke kreativnímu myšlení, nikoliv k memorování. Po vyhodnocení výsledku testu se zobrazí správné odpovědi. Jakékoliv pochybnosti může student v průběhu 4-týdenní studijního bloku konzultovat s pedagogy. Je vhodný i pro celoživotní vzdělávání. Slabou stránkou zůstává relativně malý počet otázek. Připravujeme obsahovou integraci s podobnými testy na jiných LF.

Typ testu: multiple choice.
Cíl: ověření znalostí z pediatrie pro přípravu na státní zkoušku.

html Zkušební testy z pediatrie Přejít - Zkušební testy z pediatrieOtevřít v novém okně - Zkušební testy z pediatrie 10.9.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Děti, Pediatrie, Testy

PhDr. Eva S. Lesenková, Ph.D.
Odbor knihovnicko-informačních služeb a komunikace (OS), Národní lékařská knihovna
e-mail: eva.lesenkova(at)nlk.cz

Doc. MUDr. Marie Nakládalová, PhD.
Klinika pracovního lékařství, Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
e-mail: marie.nakladalova(at)fnol.cz

autor: Vladimír Mihál, Zapletalová Jiřina | publikováno: 10.9.2009 | poslední úpravy: 10.11.2012
citace: Mihál Vladimír, Zapletalová Jiřina: Zkušební testy z pediatrie. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 10.9.2009, poslední aktualizace 10.11.2012 [cit. 2017-04-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=34>. ISSN 1804-5936.