Doc. MUDr. Čestmír Číhalík, CSc.I. interní klinika - kardiologická
Lékařská fakulta
adresa: I. P. Pavlova 6
77520 Olomouc

eAtlas klinického EKG s informační podporou výuky a studia

Elektrokardiografie jako klinická vyšetřovací metoda je v kardiologii nezastupitelná již více než 100 roků. Přesto, či spíše právě proto, je dobrá znalost elektrokardiografických obrazů nezbytnou součástí vědomostního spektra studentů klinických oborů medicíny. U kardiologů, internistů, pediatrů, anesteziologů či pracovníků v oblasti urgentní medicíny je znalost elektrogardiografie elementární podmínkou pro získání příslušné odbornosti. Těmto požadavkům se snaží vyhovět předložený atlas EKG křivek. Jde o komplexní soubor originálních EKG záznamů postihující celé spektrum dosud známých elektrokardiografických jevů od jednoduchých, se kterými se setkáváme v praxi každodenně, až po unikátní záznamy EKG obrazů objevujících se v praxi jen zcela vyjímečně.
Atlas je doplněn průběžně aktualizovanou nabídkou informačních zdrojů pro podporu výuky a samostudia, většinou se jedná o elektronické informační zdroje.

OBSAH:

Informační zdroje pro výuku a studium elektrokardiografie

Atlas EKG

pdf Osobnosti světové kardiologie Stáhnout - Osobnosti světové kardiologieOtevřít v novém okně - Osobnosti světové kardiologie 28.4.2015 479.92 KB kdokoli
html NOE - eAtlas klinického EKG Přejít - NOE - eAtlas klinického EKGOtevřít v novém okně - NOE - eAtlas klinického EKG 29.5.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Klinické vyšetřovací metody, EKG, Atlasy

PhDr. Eva S. Lesenková, Ph.D.
Odbor knihovnicko-informačních služeb a komunikace (OS), Národní lékařská knihovna
e-mail: eva.lesenkova(at)nlk.cz

Prof. MUDr. Miroslav Heřman, Ph.D.
Radiologická klinika, Lékařská fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
e-mail: miroslav.herman(at)fnol.cz

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Čestmír Číhalík, Jarmila Potomková, Kateřina Langová | pracoviště: Klinika rehabilitačního a tělovýchovného lékařství | publikováno: 29.5.2009 | poslední úpravy: 28.4.2015
citace: Číhalík Čestmír, Jarmila Potomková, Kateřina Langová: eAtlas klinického EKG s informační podporou výuky a studia. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 29.5.2009, poslední aktualizace 28.4.2015 [cit. 2017-04-27] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=30>. ISSN 1804-5936.