Horečka neznámého původu

Autor připravil tutoriál, který se věnuje horečce neznámého původu (fever of unknown origin-FUO). Upozorňuje na algoritmus postupu při fyzikálním i laboratorním vyšetření, který je předpokladem rychlé a správné diagnózy FUO. Součástí tutoriálu je i pojednání o důležitosti anamnézy s využitím Yalské pozorovací škály pro potvrzení tzv. toxického vzhledu dítěte kojeneckého a nízkého batolecího věku. Součástí tutoriálu je i souhrn použité literatury.

html horečka neznámého původu Přejít - horečka neznámého původuOtevřít v novém okně - horečka neznámého původu 5.12.2008 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Děti, Pediatrie, Horečka neznámého původu, Diagnostika

autor: Vladimír Mihál | pracoviště: Dětská klinika | publikováno: 5.8.2007 | poslední úpravy: 23.11.2011
citace: Mihál Vladimír: Horečka neznámého původu. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 5.8.2007, poslední aktualizace 23.11.2011 [cit. 2017-05-30] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=12>. ISSN 1804-5936.