Viscerální leishmanióza jako příčina FUO

Autor prezentuje kazuistiku 3,5leté pacientky s horečkou neznámé etiologie, která byla kromě hyperpyrexie přijatá na dětskou kliniku s progredující splenomegalii a pancytopenii. Diagnóza viscerální formy leishmaniózy byla stanovena až na základě opakovaného vyšetření kostní dřeně s přítomností fagocytovaných i volných forem amastigotů Leishmania infantum.

autor: Vladimír Mihál | pracoviště: Dětská klinika | publikováno: 5.8.2007 | poslední úpravy: 23.11.2011
citace: Mihál Vladimír: Viscerální leishmanióza jako příčina FUO. Výukový portál LF UP Olomouc [online] 5.8.2007, poslední aktualizace 23.11.2011 [cit. 2017-05-30] Dostupný z WWW: <http://mefanet.upol.cz/clanky.php?aid=11>. ISSN 1804-5936.